Modanın 4 Kuralı

Etek, Kombin, Blog

Modanın eğlenceli olması gerekiyor ve biliyoruz kurallar sıkıcı. Ama merak etmeyin bu moda kuralları canınızı fazla sıkmayacak.

Moda insanların kendilerini ifade etmelerinin en güzel yollarından biri. Küçüklüğümüzden binbir türlü tarzdan geçerek sonunda bir tarzda kendimizi rahat hissediyoruz. Geçmişteki fotoğraflara bakıp ‘Ben bunu nasıl giymişim acaba?’ diye düşündüğünüz oluyordur çünkü moda kendinizi keşfetme yolunda bir ifade biçimidir. Moda ne kadar özgürlük ifade etse de bazı kuralları takip ederseniz stilinizi sınırlandırmadan kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Bu dört kural geriye dönüp baktığınızda moda felaketlerinizi bir nevi azaltabilir!

Aynı Anda Birden  Fazla Dekolte Kullanmayın

Dekolte ile şıklığı yakalamak asla kötü bir şey değil ancak hayattaki her şeyde olduğu gibi bu da bir denge içinde olmalı. Eğer mini bir elbise veya etekle bacaklarınızı göstermek istiyorsanız uzun kollu bir şey tercih edebilirsiniz. V bir yaka mı giymek istiyorsunuz? O zaman midi bir etek veya geniş paçalı bir pantolon tercih ederek zarif bir şıklığa ulaşabilirsiniz.

Etek Boylarını Uygun Seçin.

Yukarıda da dediğimiz gibi mini boylar yerine göre oldukça güzel parçalar ancak rahatlığınızı ön planda tutun. Eğer oturmakta rahatsızlık çekiyorsanız, etek boyu sizin için çok kısa demektir. Durmadan eteğinizi veya şortunuzu aşağı çekme ihtiyacı duyuyorsanız biraz daha rahat bir seçim yapabilirsiniz.

Size Uygun Bir Form Olduğuna Emin Olun

Askıda ne kadar beğenirseniz de beğenin eğer üstünüze tam oturmuyorsa bu tip parçaları tercih etmeyin. Eğer dar geliyorsa bir büyük bedeni deneyin veya tam tersi eğer bol geliyorsa bir beden küçüğüne yönelin. Hem vücudunuz daha güzel görünecek hem de kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Giydiğiniz Kıyafet İçinde Rahat Olun

Hepimiz yeni trendleri denemeyi çok seviyoruz ancak asla rahat edemeyeceğiniz bir trendi denemek pek de akıllıca değil. Herkes sadece trend diye bu hatayı yapmıştır ancak genelde keyifli bir zaman geçirmek yerine hemen eve dönüp üzerimizdeki kıyafetten kurtulmak isteriz. Bu nedenle eğer kendinizi özgüvenli hissetmiyorsanız ne kadar trend veya modern olsa da kendinizi zorlamayın. Sonuçta ne kadar rahatsanız hareketleriniz de bir o kadar özgüvenli olacaktır. Kıyafetler sizin ışıltınızı göstersin, siz kıyafetlerinkini değil!

Kaynak: Alya Barutoğlu / Elle

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir